| anonim_4396 a întrebat:

Transpir cred de 10 ori mai mult decât o persoana normala chiar și când stau pe loc, ce ar trebui sa fac? Este cumva hiperhidroza? Exista tratament pentru așa ceva? Menționez că mănânc și mult, am incercat să mănânc mai puțin dar nu reușesc din cauza depresiei mănânc pe fond nervos.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Irina_Angi_1970 a răspuns:

Transpiri si pe fond nervos daca ai depresii.Atentie si la ce manaci si bei.Sunt alimente care maresc transpiratia.Medic si niste analize.Lipsa da calciu, de fier se manifesta si prin sudoratie.

| anonim_4396 explică (pentru Irina_Angi_1970):

Da lipsa de fier am happy

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Transpiri - ai vrut să zici?

| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

Da am greșit eu am scris transportlaughing

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cauze ale transpiraţiei produse de consumul anumitor substanţe precum:

• Alcool;
• Cafea sau alte produse ce conţin cafeină;
• Medicamente pentru tratarea tulburărilor psihiatrice, febrei sau afecţiunilor tiroidiene;
• Mâncarea condimentată;

| Începătorul988 a răspuns:

Salut. Daca te referi la transpirat, este normal. Deoarece vremea s-a incalzit super mult. Astazi masina imi arata undeva la 33grade, dar sincer, eu unul (care am 55kg) am transpirat din parcare pana in casa. E normal, nu te ingrijora.