| danovy a întrebat:

Transpir foarte repedestraight face... ce sa fac? sunt pastile sau cv? nu'mi miroase transpiratia... dar se cunoaste...thinking va rog... cevathinking :* mersi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mIsTeR a răspuns:

Nu manca prea multa sare...asa a patit si o prietena...

7 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Poate fi o problema endocrina, daca transpiratia e abundenta, asa ca iti recomand sa mergi la un endocrinolog.

| pisi dy a răspuns:

Mai bine mergi la un medic sa descoperi cauza, nu efectul ( transpiratia )este important, ci cauza...

| gabimaris a răspuns:

Repede fa-ti un set de analize de sange, urina pentru ca aceasta transpiratie poate veni in urma unui dezechilibru mineral sau a unei functionari deficitare a rinichilor!

Janina
| Janina a răspuns:

La spital asistentele, vara ca sa nu tanspire se dau pe sub brat cu spirt.

| iulia18 a răspuns:

Poti sa incerci sa te speli si cu bicarbonat pus in apa dar incearca deodorantele cele mai bune pentru tine. Daca nu merge, incearca sa eviti bluzele stramte si bea cate 2 litri de apa pe zi sau cure de ceai pentru detoxificarea organismului.Multa bafta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la farmacie si cumpara anti-perspirantul MAXIM dupa 1 zi ai sa vezi efectele. AM AVUT aceleasi probleme pana am aflat si eu de elwinking

| corinaa37 a răspuns:

Buna si eu am avut probleme si mi-a trecut cu; pui untr-un pahar apa si 2 lingurite de bicarbonat si te speli in fiecare dimineata si seara timp de o luna. eu am facut aces lucru timp de 1 an pentru ca nu imi trecea si pana la urma traspiratia rau mirositoare si persistenta a trecut. sper sa reusesti