| BuGsstormbunny a întrebat:

Un deget tăiat aproape de tot si replantat, cu sutura arterei când va scăpa de intoleranta la frig? Cam la ce temperatura e problema?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde doar de tine, cum se vindeca degetelul si cat de mult sau putin, se recupereaza.
Posibil sa-ti amorteasca, posibil sa-l ai sensibil tot timpul, posibil sa inghete cand temperatura coboara la zero grade samd.

| InOrOut a răspuns:

Frate nu e ceva standard la fiecare. Intoleranta la frig e alegia la frig. Se zice ca tine 5-6 ani sau e pe viata. Altii zic ca le-a trecut in 1-2 ani. Asta se rezolva la medicul imunolog / alergolog poate si neurolog (ca alergia tine si de cap).

| BuGsstormbunny explică (pentru InOrOut):

Nu e o alergie, e o problema cu circulația sângelui la degetul respectiv, întrebarea mea e daca știe cineva/a auzit daca e pe viata sau pe măsură ce trece timpul se vindeca degetul.