| ChristianMihai11 a întrebat:

Uneori când mă ridic din pat,după o stare de repaos,inimia mi-o ia razna şi intensitatea bătăilor inimii creşte ca şi cum aş fi fugit. Nu durează mult,doar câteva secunde după ce mă ridic,apoi nu le mai observ. Ce poate fi? Țin să menționez că sunt anxios şi am avut unele perioade de stres intens,care după părerea mea mi-ar fi tulburat puțin inima şi ritmul cardiac. (Poate fi o posibilitate, cred, acum nu ştiu.)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"mă ridic din pat, după o stare de repaos, inimia mi-o ia razna"

du-te Mihăiță mamă la medic, ajungi să nu te mai ridici deloc

| LPCTSTR a răspuns:

Mie-mi suna a probleme cu tensiunea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Palpitații,atac de panică e mai mult pe fond psihic cauzat de anxietate ar trebui sa mergi la un psiholog și un cardiolog