| anonim_4396 a întrebat:

Urgenttttt! funda! Daca ai varsat de vant si din greseala ai spart o bubita din aia ce se poate intampla? Nu am vrut sa o sparg, dar era foarte moale, si ma manca pe laga ea nu ea asa ca idn greseala am dat cu mana si pe acolo si a iesit un lichid.Se poate infecta? Cum pot sa fac sa nu se infecteze?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ezikel a răspuns:

Nu se intampla nimic doar o sa ramana semn! big grin

| anonim_4396 explică (pentru Ezikel):

Da,mi-a ramas o grpita acolo...e cam urata dar o sa isi revina.

9 răspunsuri:
| yellowalien a răspuns:

Nu se întâmplă nimic, calm down! În cel mai rău caz vei rămâne cu un semn micuţ. Multă sănătate şi bea cât mai multă limonadă cu miere ca să scapi mai uşor de efectele negative şi să îţi cureţi organismul.

| LolaLollita a răspuns:

Singurul lucru este ca iti va ramane cel mai probabil un semn acolo, atat.

| raresbarbier a răspuns:

Nu e bine.trebuie sa ai grija pentru ca iti raman semne urate pe piele, ca niste gauri.nu mai atinge bubitele.

| vampir004 a răspuns:

Vor ramane semne

| myruna2012 a răspuns:

Nu patesti nimic.
Iti ramane un mic semn care in viitor (20-90 ani big grin ) o sa-ti dispara.

Stai linist/a ca nu se intampla nimic.
Incearca sa nu le mai atingi.

| DjZen a răspuns:

Am patit si eu nu se va intampla nimic doar va ramane gaura si nu mai le sparge pentru ca o sa le infectezi ai grija. Multa sanatate

| secrets a răspuns:

Si eu am patit asta cand am avut si eram mica.Acum am un semn ca un semicerc micut in piele.Nu vei pati nimic, oricum.Numai bine!

| georgiana500 a răspuns:

Nu se intampla nimic iti ramane o gaurica.