| Corina64 a întrebat:

Urmează sa-mi vina menstruație in 3 zile dar nu ma dor sânii deloc din cauza sindromului premenstrual. Nu mi s-a mai întâmplat pana acum. Posibil sa mi mai întârzie menstruația pana apar aceste dureri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Durerile de san nu sunt permanente, uneori exista alteori nu, depinand strict de modificarile hormonale din corpul tau si de hrana pe care o mananci.
Personal nu am avut nici dureri de sani si nic de burta premestrual. Dar stiam cu exactitate data cand trebuia sa-mi vina si atunci eram pregatita sa nu am patez.

| Violleta2022 a răspuns:

Vad ca acum 2 luni ai luat EllaOne, deci ai toate sansele ca menstruatia sa nu mai vina cand o astepti, fiindca acum esti in perioada dereglarilor.

| Corina64 explică (pentru Violleta2022):

Nu am avut nicio dereglare in luna in care am luat pastila și nici următoarea luna

| Violleta2022 a răspuns (pentru Corina64):

Efectele negative ale pastilei EllaOne se intind pe o perioada de mai multe luni. Chiar daca nu le vezi inca, le vei simtii curand sau intr-un an doi, cand vei incepe sa ai dureri de burta, sangerari intre menstre, se pot forma chisturi ovarienesau fibroame uterine, apar durerid e nas si noduli mamari samd.

| Fatamuntilor a răspuns:

NU e regula sa te doara in fiecare luna
Si eu am avut dureri inainte de menstra.Au incetat in urma cu 5-6 ani.DAR ciclu imi venea normal

| timidu89 a răspuns:

Troll., i de zi menstruația, ziua x, îs gravidă dacă... Nu e loc de joaca, ori suntem serioși, ori lăsăm pe care vor și pot.

| XeniA33 a răspuns:

Nu e o regula sa te doara de fiecare data inainte de menstruatie. De exemplu la inceput pe mine nu ma durea nici burta nici nimic si imi venea normal. Depinde de la luna la luna