| Alexaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa a întrebat:

Usturimi in timpul urinari...am luat Ciprinol timp de 6-7 zile+ bai locale., dar tot nu mi-a trecut.si am avut si niste urinari mici involuntare, dar mi-au trecut. ce credeti, ce poate sa fie?sad:*multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| ImiPlaceSaEnervezLumea a răspuns:

Ciao, se pare ca ai o infectie la vezica sau la rinichi! trebuie sa-ti faci o urocultur casa-ti arate ce fel de bacterie a produs infectia dar si antibioticul la care este sensibila! nu ti-a trecut deoarece antibioticul pa care il iei nu este potrivit pentru ceea ce ai.Mergi sa-ti faci o urocultura si apoi du-te cu rezultatul la medicul de familie care iti va prescrie antibioticul potrivit! iti recomand ceai de cozi de cirese (sa-l bei ) si foarte multe lichide! sanatate multa! p.s. nu mai lua pastile asa dupa ureche sau la recomandarea prietenilor caci ceea ce le face lor bine, tie poate sa-ti faca rau!

| morningstar a răspuns:

Poate fi o cistita. Se poate ca ai racit jos sau ca te-ai asezat pe o toaleta de unde ai luat o cistita sau nu ai fost destul de bine imbracata, te-ai asezat pe jos sau pe ceva rece. Cel mai bine este sa mergi sa iti faci un control, astfel stii cu siguranta ce se petrece si ai si un tratament adecvat. Sanatate!

| Userrr a răspuns:

Ai probleme cu ****.

| Alexaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa explică:

Stupid raspuns.