| Giuliano24 a întrebat:

Va denrajez cu o intrebare legata de maselele de minte si masele in general, am 19 ani mi-au aparut maselele de minte sus/jos(stanga) si jos am niste probleme dentare cu o masea distrusa mai e jumatate sau deloc,astazi m-au luat niste dureri cumplite incepand de la gat pana pe la tampla,stomatologul meu este in vacanta, mi-a zis sa iau Antibiotic Amoxicilina si in cateva zile sa vin la el, o sa-mi treaca durerea pana atunci?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| isachioaiarzv a răspuns:

Da o sa-ti treaca daca iti pui gheata la masea si daca stai linistit in pat cateva ore bune, daca ma crezi si eu am o masea pe jumatate rupta si ma deranjeaza atunci cand manac. Sper sa-ti treaca sa ai grija de tine. happy

| Giuliano24 explică (pentru isachioaiarzv):

Multumesc Mult, faza cu gheata pun o carpa de la congelator pe obraz o tin 25 de secunde, apoi pun una fierbinte big grin 15 secunde sau 20 si repet acest procedeu are efect!

| isachioaiarzv a răspuns (pentru Giuliano24):

Hei cate monede i

| isachioaiarzv a răspuns (pentru Giuliano24):

Hei cate monede ai