| frum a întrebat:

Va rog din suflet sa ma ajutati cu sfaturi, trebuie să slabesc macar 15 kg. Nu mananc mult deloc, mananc multe fructe mai nou, carne aproape deloc, grasimi deloc, dar nu slabesc. Va rog sa ma ajutati.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Si apoi iar te ingrasi, ce rost are, incidenta unei boli sau a mortalitati creste o data cu slabirea

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ca să te pot ajuta.
Câte kg ai acum?
De cât timp ai greutatea aceasta?
Ai vreo problemă medicală pe care să ți-o cunoști?

| frum explică (pentru sadrian46):

87. am pus cele 15 kg in ultimul an cam asa. Problema medicala recunoscuta nu am. Am o banuiala de o mica depresie pentru ca sunt mereu trista si imbufnata cam fara motiv.

| sadrian46 a răspuns (pentru frum):

Dacă ești acum online, să îmi mai comunici înălțimea și vârsta. Sunt hotărât să te ajut 100%. Mă poți contacta și mesaj privat.

| frum explică (pentru sadrian46):

1,68 cm 27 ani

| sadrian46 a răspuns (pentru frum):

Acum transmit mesaj privat, cam în 15 minute.

| frum explică (pentru sadrian46):

Multumesc din suflet.

| Andreeush a răspuns:

Ar trebui să faci sport mult.

| ywar a răspuns:

Daca mananci fructe seara sigur, sigur o sa te ingrasi.