| GoodDay99 a întrebat:

Va rog din suflet sa ma ajutati sunt super disperata. Stiti cum as putea scapa de acnee? Se merita sa merg la un dermatolog? Am vazut multe persoane chiar si pe internet care au spus ca nu le-au ajutat dermatologul. Ma dispera sa le vad mereu pe fata toata ziua am ajuns obsedata am incercat o gramada de chestii va rog din suflet sa imi spuneti daca aveti vreo solutie si as vrea chiar sa aud si povestile voastre. Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Se merita sa mergi la un dermatolog.

| Yssy12 a răspuns:

Eu folosesc ivatherm akne-syt... costa 30 de lei... ca sa pastrez totul bine ma dau cu demachiant de la ei. Bafta! big grin

| marinelamarin a răspuns:

Parerea mea este sa te duci la un dermatolog.nu stiu cum ai putea scapa de ele... daca nu reusesti ai putea sa le astupi.este un fond de te, cam scump dar acopera bine. costa cam doua milioane jumate unul.
cauta pe net si vei gasi

| BadLara a răspuns:

Sex! Try it! Is fun!

| Mateescu_Dragoş_1996 a răspuns:

Pana la urma timpul le rezolva pe toate! La propriu! O sa scapi intr-o zi de cosuri. Daca vrei mai repede poti incerca diferite tratamente cu sanse mai mici sau mai mari de reusita.

| tputpu11 a răspuns:

Mie mi-au trecut super bine cu Zinerit. Intr-adevar, e 40 de lei da e super buna! Usuca cosurile. Trebuie sa te dai dimineata si seara dar inainte sa speli fata bine,si sa ai prosop propriu!
Dupa ce folosesti solutia,dupa o ora,dupa ce se baga in piele,actioneaza asupra cosurilor,foloseste o crema hidratanta, ca sa nu ti se uste toata fata. Nu te speria daca simti ca ti se trage pielea, atunci inseamna ca actioneaza solutia asupra cosurilor. Rezultate vei avea, trebuie rabdare!
Sau daca nu, incearca pudra de argila.