| soseno a întrebat:

Vi s-a intamplat sa va intarzie ciclul? Sunt mai slaba si am fost stresata un pic cu examenele, dar nu sunt insarcinata. E ceva normal sa-mi intarzie cateva saptamani?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| FadetoBlack a răspuns:

Bunăă!
Nimeni nu a precizat că ciclul nu e regulat pe parcurs de 2 ani, sau chiar mai mult... Dar normal ar fi doar 2 ani, apoi să fie cât de cât regulat, cu întârzieri de câteva zile... Întrebarea mea este : au trecut 2 ani de când ai avut prima menstruaţie? :-s dacă nu au trecut este absolut normal, dacă au trecut poţi să faci un consult la specialist, însă eu zic că e absolut normal, dar pentru liniştea ta happy
Numai bine!

| soseno explică (pentru FadetoBlack):

Sunt de abia in primul an. Mercii!

6 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

De regula, un ciclu nu este identic cu cel anterior lui --- asta in cazul unor intarzieri de ordinul zilelor. Atunci cand intarzierea este de ordinul saptamanilor, cauza ei trebuie investigata medical. Asadar, fuga la specialist!

| Anda1197 a răspuns:

Desigurwinking Mi s-a mai intamplat si mie, chair si luna aceastalove struck Trebuia sa-mi vina pe 5 dar inca nu mi-a venit. Amanarile pot fi provocate de caldura / frig excesiv, stres, efortwinking
Sper ca te-am ajutat; x pupici!

| mady04 a răspuns:

Si mie mi-a intarziat cam 1 saptamana jumatate, da este normal. Ce se poate intampla? Trebuie sa astepti ceva timp pana ti se regularizeaza. :d

| Andru17 a răspuns:

Si mie mi se intampla sa imi mai intarzie cateva saptamani, dar nu e nimic de speriat. Poate ai fost vreun pic racita si de aceea, dar stai linistita.Mai grav e daca nu iti vine:*! Bafta

| VIX a răspuns:

Este posibil pe fond nervos sa patesti asa ceva dar daca nu-ti vine in decurs de 3 saptamani de la data normala trebuie sa mergi la medic.