| Lucica_Crista_1992 a întrebat:

Vreau repede raspuns! Am voie sa fumez daca sunt operata de stern infundat? Si peste un an ma operez sa imi scoata tija si imi va face radiografie... Pana acm am fumat un pachet
. se vede fumul la radiografie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| alexs99 a răspuns:

Nu, nu ai voie sa fumezi dupa operatie de stern infundat.Normal ca fumul se va vedea la radiografie, mai ales daca fumezi de mult timp.
O seara buna.

| Celcareajuta a răspuns:

Nu ai voie sa fumezi. Este posibil sa produca complicatii. (mai bine astepti pana dupa)

| Crainstorm20 a răspuns:

In primul rand nu fuma. confused Stii ca poate intampini complicatii din cauza TA, nu risca sa-ti faci rau singura.Iar daca te trezesti cu o complicatie poate
sa apara cuvantul RIP! Sa nu crezi ca medicul te poate "salva' intotdeauna
uneori sanatatea ti-o pastrezi singur/a
. Sper ca te-am ajutat big grin