| Balan_Marian_1997_D8Mk a întrebat:

Vreau sa alerg tare si sa nu obosesc asa repede cand joc fotbal. Alerg cateva runde tare si dupa aia respir greu, mai stau un pic si iar imi revin, dar obosesc repede de aia! Tin sa precizez ca in unele cazuri ametesc!
Vreau un raspuns cat mai repede sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa-ti imbunatatesti conditia fizica mergand zilnic sau aproape zilnic sa alergi dimineata si/sau seara. Putin cate putin in fiecare zi se va strange si vei deveni mult mai rezistent. happy

| ALuca a răspuns:

Trebuie sa devii vegetarian total, sa dormi 8-10 ore. Si sa faci miscare si sa te "incalzesti inainte de a juca fotbal. Intereseaza- te despre vegerasism ascultandu-l pe Calin Marginean pe youtube! https://www.youtube.com/......tps?/watch

| doctorandus a răspuns (pentru ALuca):

Calin Marginean este un medic care este bolnav psihic. El crede ca se poate trata cancerul doar cu fructe si legume.