| AlexMAV a întrebat:

Problema mea : REZISTENTA! big grin
Eu si prietenii mei jucam fotbal in fiecare seara, iar eu joc pe partea dreapta sau stanga, deoarece imi place sa sprintez(sunt cel mai bun la sprint de acolo), dar obosesc repede sad in 20 de minute respir greu. Mi-am propus sa alerg 10 km pe seara, la fiecare 2 km pauza 1 min, apoi din nou. O problema este la nas, ca am ceva ce se numeste cu litera "s" nu mai stiu cum(respir numai pe o nara, foarte greu pe cealalta si mi-e frica sa ma operez). Vreau sa stiu daca rezolv ceva cu alergarea asta pentru rezistenta, si daca slabesc la fund laughing. Nu va radeti dar am buci mari laughing) rolling on the floor
Funda cel mai bun raspuns! happy

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca ai sa reusesti tu sa alergi 10 km pe seara inseamna ca nu ai probleme cu rezistenta

| AnunturiPublicitareCernavoda a răspuns:

Nu numai prin alergare se obtine o silueta perfecta, ci si prin o alimentatie echilibrata! Deci daca vrei poti alerga mai putini km, dar cu conditia de a mannca echilibrat! P.S. Poti practica si alte spoturi pentru a ramane in forma.Pauzele trebuie sa fie mai lungi, circa 5 min., pentru a te hidrata calumea! Cunosc pe cunosc pe cineva care a slabit 4 kg, numai la peste 100 km (cu bicicleta aceea care sta pe loc). Succes!

| TonyySeep96 a răspuns:

Sincer cu alergatu nu rezolvi nimic, dar la operație o să fi ananesteziat si nu vei simți nimic.
Bafta!