| Lola200228 a întrebat:

Vreau sa încep o viața sănătoasă, sa ma simt bine atat fizic cât și mental, vreau sa fiu fericita și vreau sa elimin stresul.
Câteva sfaturi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Https://noutati-din-stiinta.blogspot.com/

pentru orice intrebare scrie aici, citeste cu atentie acel articol

| Celcestietot a răspuns:

Sfaturi :

-Fa ceea ce te face fericita
-Alearga din cand in cand
-Uita de probleme, prin evadarea din lumea asta sau macar incearca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îți recomand cartea Ikigai. Dar sa eviți textele cu zenismul, budismul, yoga, etc. Este un anumit capitol care vorbește pe larg despre aceasta tema. Evită - l! Nu ajuta cu nimic. Eu o consider o prostie totală.

Și îți recomand, nu în ultimul rand, Biblia. Poți comanda una gratuit, îți las un link. https://robiblesociety.com/proiectul-vreau-o-biblie/

Biblia se deosebește de orice carte ca cerul față de pământ. De ce? Pentru ca Autorul este chiar Dumnezeu.

Cu drag!

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Iti recomand cartea "Poti sa-ti vindeci viata", de Louise Hay. Te va ajuta. happy

| Lola200228 explică (pentru MademoiselleCosmina):

Despre ce este? Ati citit.o?

| MademoiselleCosmina a răspuns (pentru Lola200228):

Te invata sa gandesti pozitiv si sa elimini tiparele trecutului.

| QuoVadisss a răspuns:

Buna! Pentru ca suntem și ceea ce mancam, alimentele influenteaza bunastarea noastra fizica si mentala, asadar trebuie sa ai o alimentatie sanatoasa, trebuie sa faci sport de orice fel, de exemplu jogging/yoga. Incearca sa iesi mai des cu prietenii tai, sa ai mereu oameni pe langa tine si sa iti ocupi timpul cu cate ceva. Lasa gandurile deoparte... poti citi carti.

| ONRR a răspuns:

1Pune mana pe carte
2 fi o versiune mai buna a ta antodeauana
3 apucate de sala ajuta mental si fizic si elimina si stresul
4 nu fuma nu bea alcol niciodata evita oameni care te manipulwaza si te fac sa te simti trista
5 manaxa de ati place dar SA FIE AN BALANTA
6 bucurate de giata fiecare MOMENT SI CLIPPA 5
7 nu pune la sufelt ce spun toti prosti altfel VEI FI MAI PROST CA EI
8 ai ancredere an tine ori ce sar antampla APSOLUT ORI CE
9 fa tot ce te face fericir an VIATA TA
10 ANVATA DIN GRESELILE ALTORA ANI TIMP SA LE FACI PE TOATE
11 asumati responsabilitățile si accepta daca ai gresit undeva si REZOLVA SAU IA O LECTIE SA NU SE MAI REPETE
12 Repet BUCURATE DE FIECARE MOMENT FIECARE SECUNDA FIECARE CLIPA VIATA ESTE UN MARATON TREBUIE SA STI CU SA JONGLEZI

ONRR.

| BenzidesenateIG a răspuns:

Încearcă să te lași duse de val si primul instinct e aproape mereu cel mai bun, fa ce-ți place si care nu-ți provoacă repercusiuni negative.