| rubynu12 a întrebat:

Salut oameni dragi. Sunt un baiat de 27 ani si doresc sa incep o viata sanatoasa. Cateva sfaturi va rog frumos. Multumesc anticipat

6 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Daca esti baiat de 27 intrebarea nu intra la categoria adolescenti.Cauta sa renunti la zaharul procesat si incearca sa gatesti tu acasa tot mai des, fa-ti o rutina in care sa practici zilnic macar exercitii fizice moderate si ia in considerare sporturile in natura precum mersul pe munte etc.

| Fatamuntilor a răspuns:

Fa-ti un rand de analize sa vezi cum stai cu sanatatea!
miscare
Putin din toate, fara a exalgera.

| StoicAnalysis a răspuns:

Munceste, mananca dimineata cereale, fructe, si o bautura calda, bea lichide atat cat iti trebuie, atribuieti minim o ora de activitate fizica sportiva pe zi, citeste, si dezvolta-te pe plan personal si profesional in continuu pana mori. ( cursuri personale si profesionale, facultate, lectii de dictie, etc. ). Si sa nu uiti si de divertisment atunci cand iti permiti din timp ( filme, iesiri in oras, intalniri, etc. ). Cam asta inseamna o viata sanatoasa. Sa evoluezi constant in toate aspectele pana iti vine sfarsitul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să faci sport, să nu te apuci de vicii și în caz că le ai, ea te lași de ele, să dormi suficient, să faci activități relaxante, meditație, să mănânci sănătos, evitând excesul de sare, zahăr și grăsimi.

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns:

Nu sta pe bani părinților Nu fuma Nu te droga Nu bea Alcool de niciun fel Nu bea redbul de niciun Fel Nu merge la cu*ve și baruri discoteci și cluburi pline de drogați și drogate Nu fi gay Nu minți Nu înșela Nu fi fals și muncește cinstit Nu fi pedofili bolnav lasă copii în pace Nu-ți bate joc de Sănătatea ta cu droguri și băutură Nu-ți băga bani la aparate și pariuri sportive Nu te uita la p*rn* câți distruge sănătatea și o sa începi sa crezi ca toate femeile sunt la fel nu toate femeile sunt a fel și Nu fi zgârcit lacom invidios și nu uita Niciodată ca fără Dumnezeu nu reușești nimic ori cât de mulți bani ai avea și ai arăta bine dacă faci rău de rău vei avea parte și de rău vei fi înconjurat Dumnezeu există cu Adevărat și tot ce faci pe lumea asta toate faptele tale gândurile tale și intenție tale sunt loate în considera mult mai mult decta ai putea fi tu conștient de tine și ele fără Dumnezeu suntem nimic.

| MayaAndreea a răspuns:

Mananca fructe si legume.
Gateste-ti singur, fara fast-food.