| SabinXTD a întrebat:

Vreau sa ma ajute cineva, va rog... Am 13 ani și m-am născut prematur, iar unul dintre testicule, adică stângul nu era în scrotul sau unde trebuia sa fie. Era puțin mai sus de penis, dar la vreo 2 luni m-a operat, iar acum îl am unde trebuie. Dar testiculul drept, în schimb, din când în când, ma doare dimineața dacă îl apăs usor sau în strâng puțin... De ce ar putea sa doară? De la ce este datorata aceasta durere (îmi satisfac din când în când nevoile personale dacă va ajuta cu ceva, numai ajutați-mă)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Este nevoie sa mergi la un medic urolog, sa vada ce se intampla acolo, pentru ca nu-i normal sa ai dureri.
Daca te masturbezi des la doar 13 ani, poate este cazul sa o faci f rar, 1data pe luna, ca sa nu fortezi testiculul ala, sa produca sperma mai mult decat poate la varsta asta si in conditiile in care ai avut deja o interventie chirurgicala pe el.
Uite aici un articol, unde scrie ca sperma are nevoie de 10 saptamani pentru a ajunge la maturitate:
http://www.one.ro/......ei-7868026