| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa ma ingras. Sunt foarte slaba.. de 4 ani am in jur de 40-45 de kilograme. Nu vreau sa ma ingras mult.. gen, macar 10 kg? Toti fac glume pe seama mea ca-s prea slaba si familia imi spune mereu sa mananc mai mult dar asta mi-e organismul. Cum fac sa ma ingras? sad
Si o alta intrebare ar fi.. Daca ma ingras, imi cresc si sanii? :/

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| 愛日本 a răspuns:

LA 40-45 kg este foarte bine! Trebuie sa fie diferenta de 10 intre inaltime si kg si daca ai mai putin nu-i rau deloc. Esti bine cum esti

7 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Ce inaltime ai?
10 kg mi se par prea mult, ai idee cat de greu e sa slabesti inapoi?
Nu iti cresc sanii, dar arata mai voluminosi pentru ca ai grasime zacolo, nu sanii insuti.
Poti sa te ingrasi foarte usor, nu mai faci miscare, mananci seara tarziu mult dar nu legume fructe ci carne si dulciuri.A te ingrasa nu este sanatos dar acestea sunt cele mai usoare cai.
Mananci mult, nu faci miscare.

| ykwty a răspuns (pentru 愛日本):

Am 1, 55. Cam asa. Mananc dulciuri si carne, mananc tarziu, nu prea fac sport. si nimic. :/

| ykwty a răspuns (pentru 愛日本):

Da, dar nu am sani deloc. Sunt. plata.; L

| 愛日本 a răspuns (pentru ykwty):

Prin ingrase nu o sa-i maresti, doar o sa-i 'conturezi' putin cu grasime.
Sanii o sa creasca cu timpul nu-ti face griji.

| 愛日本 a răspuns (pentru ykwty):

LA 40-45 kg este foarte bine! Trebuie sa fie diferenta de 10 intre inaltime si kg si daca ai mai putin nu-i rau deloc. Esti bine cum esti

| Voidwithin a răspuns:

Consumi mai multe calorii decat arzi.

| SmileFromHell a răspuns:

Inseamna ca ai un sistem digestiv bun.
Si.. sunt si eu in o situatie apropiata de a ta. Mie mi se spune ca sunt grasa cu toate ca am 47 kg.
Mai pe scurt.. Oricum ai fi se va gasi mereu ceva de comentat. Incearca sa te simti tu bine in pielea ta iar comentariile altora doar asculta-le si nu le mai pune la suflet.. doar iti dauneaza. (stiu ca nu e usor..)
Oh.. si da. Cand te ingrasi iti cresc si sanii deoarece in mare parte sunt formati din grasime. (modelele acelea slabe care au sanii mari... nu sunt naturale delochee hee )