| bvkea a întrebat:

Vreau sa stiu concret daca alergatul imbracat gros si cu folie in jurul abdomenului si coapselor da rezultate! Nu imi pasa de replici "nu respira pielea"! Doar daca slabesti rapid sau nu!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Kyrie a răspuns:

Da

Automat, slabesti cand transpiri nu alergatul in sine te face sa slabesti

Da cred ca trebuie sa fie un chin pentru tine sa te sufoci in timp ce abia respiri si mai ales ca esti fleasca laughing

11 răspunsuri:
| dragos9234 a răspuns:

Nu slabesti, deoarece atunci cand iti este cald arzi mai putine calorii pentru incalzire.Pentru a slabi incearca sa alergi la temperaturi cat mai scazute pentru a arde calorii prin alergare dar si prin incalzirea corpului.

| Kyrie a răspuns (pentru dragos9234):

Vrei sa faca hipotermie? rolling on the floor

| bvkea explică (pentru dragos9234):

Fratele meu, vreau sa slabesc acum....nu am de gand sa astept iarna sau sa ma mut la polul sud! sau poate sti tu vreo metoda de alergat prin frigider sau?

| dragos9234 a răspuns (pentru bvkea):

Pai fratele meu, eu doar ti-am spus cum sa slabesti, nu sa astepti iarna. Daca ai fi gandit putin ti-ai fi dat seama ca trebuie sa alergi seara dupa apusuș soarelui cand afara este mai racoare

| MauiStatue a răspuns (pentru bvkea):

Ai putea sa faci sprinturi de scurta durata. Cu cat alergatul e mai intens, cu atat arzi caloriile mai repede, plus ca faci muschi care vor arde grasimile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu transpiratia te slabeste frate, cata apa crezi ca poti elimina, un litru doi? efortul depus este cel mai bun exercitiu pentru ce doresti tu

| 354 a răspuns:

Buna.Din cate stiu eu da, deci incearca! succes la transpirat!laughing

| Kristelle a răspuns:

Da! Transpiri foarte mult iar prin transpiratie, elimini toxinele si surplusul de grasime!

| bvkea explică:

Lume mersi mult pentru incurajari...maine o sa ma imbrac cat de gros pot, cu 30 de straturi de folie si o sa alerg cam juamtate de ora! o sa va zic cam cati cm dai jos /zi! Multumesc inca o data pentru incurajariwinking

| Deeeeeeeeeea a răspuns:

Pai da, si eu am incercat acum ceva timp, transpiri si asa da rezultate

| Joanna1990 a răspuns:

Si eu ma gandeam la aceasta solutie. abia am inceput de cateva zile sa alerg cu folie in jurul abdomenului... m-am tot documentat pe internet. iar parerile sunt diferite. vreau sa stiu daca ai reusit sa slabesti prin aceasta formula. mersi.