| ZoZole33 a întrebat:

Vreau si eu niste remedii naturiste pentru sinuzita care sa dea rezultat repede plss Funda! :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

De medic NU ai auzit?

Nici măcar n-ai precizat ce tip de sinuzită ai...
Vezi linkul :
http://ro.wikipedia.org/wiki/Sinuzit%C4%83

Apoi, ar TREBUI să şti că remediile naturiste NU vindecă o afecţiune, ci sunt doar ADJUVANTE ( ajută la vindecare ) care se folosesc în paralel cu tratamentul MEDICAMENTOS!

TREBUIE să mergi la medicul de familie pentru analize/investigaţii suplimentare ( şi confirmarea diagnosticului prezumtiv ), eventual o Trimitere la medicul specialist, apoi vei primi tratamentul medicamentos adecvat!

După confirmarea diagnosticului şi după ce ŞTI tipul sinuzitei, atunci vei putea efectua şi un tratament naturist, în paralel cu cel medicamentos!

Vezi mai multe detalii despre sinuzită la linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/sinuzita

Vezi diverse remedii naturiste la linkul :
http://www.google.ro/#psj=1&q=remedii+naturiste+pentru+sinuzita

Toate cele bune.

3 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Pui sare de mare si ceapa intr-un vas, fierbi si inhalezi. Poti folosi nazomer.Si-ti poti intari imunitatea cu produse apicole: propolis, pastura, polen.Sanatate!

| SMSK8Crew a răspuns:

Spalaturi nazale cu apa sarata (sare dura fara iod). Cam 50 ml de apa calduta cu un varf mic de cutit de sare.