| Luisa20 a întrebat:

Zilele astea m-am lovit si am niste vanatai oribile pe picioare si se apropie ziua banchetului... cum scap de vanataile astea? Fundaa straight face

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| JustLiv a răspuns:

Ai putea sa iti pui niste ciorapi mai opaci, insa depinde de vreme si de cat de evidente sunt. Sau ai putea folosi fond de ten, o nuanta apropiata de piele. Cele doua metode au fost folosite de doua colege de-ale mele care au avut niste zgarieturi serioase dupa ce au cazut in niste tufe de trandafiri si nu s-a vazut nimic. Evident, poate iti trec pana atunci. Sper ca te-am ajutat. happy

| Luisa20 explică (pentru JustLiv):

O sa incerc metodele sugerate de tine, dar nu prea cred ca imi vor trece pentru ca banchetul e miercuri, iar luni facem pozele straight face Mersi :3

7 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Comprese cu gheata..patrumjel verde zdrobit si aplicat pe locul vanat.
O seara bunahappy

| Luisa20 explică (pentru caramela):

Mersi... voi incerca a2-a mtoda ca prima nu functioneaza ca am incercat happy

| IDontCareee a răspuns:

Îți recomand vaselina de gălbenele! Eu aveam o vânătaie foarte mare pe picior și am dat cu vaselina. Mi-a trecut în scurt timp. happy
Sper că te-am ajutat!

| Luisa20 explică (pentru IDontCareee):

Mersi happy Dar mai exact in cat timp ti-a trecut?

| IDontCareee a răspuns (pentru Luisa20):

Cam în 2 zile... big grin

| Luisa20 explică (pentru IDontCareee):

Ooo perfect big grin mersiwinking