| Euanonim6666 a întrebat:

Zilele trecute am fost la spital deoarece ameteam,imi tremura mana,sunt stresata,plang cand ies la tabla daca nu stiu si ma panichez, ma tem de teste chiar daca nu sunt certata pentru note sau asa.Mi-am facut analizele si nu am nimic.Mi s-a pus ca diagnostic tulburarea anxioasa.Este posibil asa ceva? Altfel ma simt bine doar ca sunt foarte obosita, nu am chef de nimic.dar uneori chiar ma simt bine.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu te impacienta pentru nimicuri. Ce o să te faci când te întâlnești cu leul, care vrea să te mănânce? La iarbă verde, că e timp frumos. la prins fluturi, cu și fără motiv.

| RazvanLegendaVie a răspuns:

Https://www.medicover.ro/......,145,n,292
Poate acest site te poate ajuta.

| Pantagruel a răspuns:

Da. Este posibil.

Socializeaza, rezolva task-uri. Simte-te utila. E cea mai buna solutie in astfel de cazuri. Incearca sa te feresti de anxiolitice.

| Merry17 a răspuns:

Tulburarea anxioasă poate fi cel mai bine diagnosticată de un psiholog. Îți recomand să faci o vizită, nu strică!