| Aoxkajcjw a întrebat:

Am o instalatie de lumini pentru brad care se incalzeste (becurile) credeti ca poate lua foc daca o tin prea mult?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Beculetele acelea nu se incalzesc nici atat, cateste nevoie sa fiarba apa.
Totusi, e bine sa nu lasi instalatia in functiune nesupravegheat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Logic ca poate lua foc daca e brad artificial. Si mai ales instalatiile ieftine pot face si scurt circuit. Mai demult mi-a luat foc polistirenul pe exterior din cauza instalatiei de proasta calitate. Au venit pompierii si mi-a zis ca din cauza unui bec care a facut scurt circuit. Bine ca nu a ars casa cu totul. S-a afumat doar exteriorul.

| gothicbat a răspuns:

Da, va face "Allahu Akbar" AI GRIJĂ!