| vladzisuzzi a întrebat:

am 15 ani, si am putina burta, nu stiu cum sa scap de ea, sala de forta nu e aproape de mine...si as vrea sa-mi spune-ti va rog ce alimente ar trebui sa nu mai mananc sa scap de burta si ce sa fac si am 1, 62 sa-mi spune-ti va rog daca este "Ok" Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| bia_4582 a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa faci sport(adica' sa alergi)
Si eu tin regim si nu am alergat mie mi-a sp si medicul ca alergarea doar te mentine in forma
Eu am slabit 10 kg in 2 luni.
Trebuie doar sa-ti fixezi 3 mese pe zi, iar ultima sa fie la 20:00
Alimente interzise:
1. Dulce:zahar,miere,gem,dulciuri,prajituri,ciocolata,bomboane,inghetata,sucuri(orice fel),banane,curmale,smochine,stafide,struguri, prune, pere.
2.Grasimi vegetaletoate cu exceptia uleiuliu),unt,smantana,frisca,lapte gras,branza de oi,cascaval,branza topita,MARGARINA,carne grasa,carne de porc,untura,slanina,jumari,mezeluri(de orice fel),ficat, creier, fudulii
3.Paineade orice fel)faina, paste fainoase.gris,galuste etc
4.Alimente diverse:nuci,alune,castane,fasole si mazare uscata,dovleac,alcool,condimente tari,pufuleti,seminte,floricele,chips-uri,orice aliment prajit, sosuri, tocaturi
5.Alimente permise doar in cantitate limitata:
Cartofi-fierti sau copti, in cantitati mici (de ex:1 cartof mare la 2 zile)
6:Numar d mese:3.LA ORE REGULATE!(dimineata, pranz si seara la ora 20) nimic alimentar intre mese
7.Ambientul-nu conteza unde se serveste masa, este bine sa fie schimbat fata de cel prezent.
8.Alimente permise:carne slaba de:pasare,peste,vita,vitel,oaie,miel,iepure.(rasol,gratar,coapte in folie de aluminiu)
-lapte,sana,kefir,branza dulce de vaca,telemea de vaca,oua fierte tari;
-legume si fructe (oricare in afara de cele d mai sus)
-ulei in cantitati mici (ata cet e necesat pentru o salata/ciorba)
--orez,mamaliga,paine de malai,(in cantitati foarte mici,dar zilnic),fulgi de porumb/orez
-singurele,,dulciuri' permise:fructele(exceptie cele d mai sus)
-apa,apa minerala,sifon,ceai neindulcit, coca-cola light, pepsi-cole light.
9. Exercitiu fizic:
-5 min d abdomene in fiecare seara(Adica 50 d abdomene)
ASa mi-a scris si mie doctorul. funda?

6 răspunsuri:
| gabrielutzu a răspuns:

De ce nu-ti place burta? E la moda.Sau tu vrei sa ai patratzoaie in loc de grasime? Lasa mai bine asa.Pe c.rve le atrag burtile, pentru ca asta inseamna ca ai si bani ca sa bagi in ele sa le ingrasi.

| Deniisze a răspuns:

Fa si tu cateva abdomene seara...
Si schimba putin regimul alimentar big grin! Bafta!

| BOOBZen a răspuns:

Pai nu mai manca dupa sase,fara dulciuri,au cele mai multe grasimi, si fa abdomene cate poti, sper ca te-a ajutat cu ceva

| Alice3939 a răspuns:

Buna, stiu cum e sa ai burtica si ca nu e usor sa scapi de ea dar nu trebuie in niciun caz sa exagerezi. Iti recomand sa faci miscare (orice, chiar si mersul normal te ajuta) si incearca sa diminuezi din dulciuri, paine alba si fructe tari precum alunele, migdalele etc. sper ca ti-am fost de ajutor...pup...BX

| Flaviii_8519 a răspuns:

Pai...cel mai usor.e sa FAcii abdomene...
NU e greu si cu timpul se vor elimina calooriile
iti doresc succes...

| vladzisuzzi explică:

Va multumesc tuturor mai ales tie bia...bia de la mine ai fundawinking...astept si alte raspunsuriwinking