| JohnnyWalkerBravo a întrebat:

dati-mi o Reteta usoara pentru facut Sos de Branza pentru Nachos.

Răspuns Câştigător
| WolfYTB a răspuns:

Uite:
1.Iei bani
2.Iesi din casa
3.Mergi pana la magazin
4. Ceri sos de branza pentru Nachos(plic)
5.Il pui sa fiarba cu putin apa in polonic
Glumesc! Uite aici

2 linguri unt
2 linguri faina
120 ml lapte
7 felii de branza topita(simpla)
nucsoara (daca vrei)
sare
piper
Se prepara cam asa:
Intr-o oala nonaderenta, pentru sosuri topeste untul si adauga faina. Amesteca foarte bine si adauga treptat laptele, amestecand in continuu pentru a nu se forma cocoloase si pentru a nu se lipi. La final adauga branza si asezoneaza cu sare si piper dupa gust. Optional poti adauga putina nucsoara.Continua sa amesteci pana cand branza se topeste complet, iar faina este fiarta, cam 15 minute.

2 răspunsuri:
| mudokins78 a răspuns:

Ingrediente pentru sosul de branza
2 linguri unt
2 linguri faina
120ml lapte
7 felii de branza topita, simpla
nucsoara (optional)
sare
piper
Cum se prepara sosul de branza
Intr-o oala nonaderenta, pentru sosuri topeste untul si adauga faina. Amesteca foarte bine si adauga treptat laptele, amestecand in continuu pentru a nu se forma cocoloase si pentru a nu se lipi. La final adauga branza si asezoneaza cu sare si piper dupa gust. Optional poti adauga putina nucsoara.

Continua sa amesteci pana cand branza se topeste complet, iar faina este fiarta, aproximativ 15 minute. Succes