| znstr a întrebat:

Voi ce pregatiti pentru masa de Revelion?

12 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Mama gateste prajituri, rulada din piept de pui, salata mexicana si diferite aperitive. Bineinteles nu vor lipsi friptura si garnitura de orez!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Aperitive/gustări diverse ( inclusiv 1-2 salate ), saleuri, cornuleţe cu caş, etc.

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Merg sa vanez un porc mistret, dupa aceea dau cu el pe masa familiei, ca in filmul ala, Robin Hood.

| Demonull a răspuns:

Eu o sa pregatesc masa..pe post de pat sau patul pe post de masa.sau amandoua.big grin

Răspuns utilizator avertizat
| Different69 a răspuns:

Pui la cuptor, tort de ciocolata, tort de 1 metru, rulada de ciocolata, gratar din carne de porc si ceva aperitive.

| JockerStoica a răspuns:

Aperitiv,Peste Afumat, Salata de boeuf, Oua umplute, Cartofi natiur cu sos si de baut Cola, Sampanie, Lichior, Garrone

| prisacarul56 a răspuns:

Printre altele o excelenta ciorba cu carnati de porc si creier, acrita cu zeama de moare din butoiul cu varza, servita dimineata la prima ora pentru dres dupa noaptea de revelion

| adinaiuliana a răspuns:

Friptura, rulada de vanilie, tort, aperitiv.

| silviu2011_1523 a răspuns:

Oua umplute

| iulia3208 a răspuns:

Cam aceleasi lucruri ca de Craciun.

| AntoniaTonia a răspuns:

Ca aperitiv. niste prosciuto cu diferite legume. Ca felul 1 niște carne la cuptor Ca felul 2. niste oua umplute 3. desertul fac cozonac, cornulete si o prajitura de casa.