| Alxdaniel77 a întrebat:

Am dat o comanda pe eMAG in 24 decembrie, normal au promis ca, comanda va ajunge in 2 zile, nu a fost asa, apoi am primit un sms ca si cum comanda ar veni pe 3 ianuarie, suntem in 14 ianuarie si nici acum nu au venit, este ceva de facut in legatura cu asta? Pt ca de fiecare data cand dau pe " support " sa incerc sa vorbesc, mereu imi da un bot care e complet useless

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Ce sa fie de facut? anulezi comanda si le zici ceva de bine celor de la eMAG
Nu stiu insa daca ai cumparat de la eMAG sau din marketplace de la o societate terta, dar nu are mare relevanta, este lipsa de seriozitate fata de clienti!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Insistă cu suportul, te va transfera către un om.

| sweetys a răspuns:

Da la retur sau defect te va transfera catre un operator, eu asa am procedat, nu mai au suport clienti la telefon sau sa intri in legatura directa. Dar la status comanda ce apare?

| Alxdaniel77 explică (pentru sweetys):

Apare ca produsele nu au fost predate curierului

| sweetys a răspuns (pentru Alxdaniel77):

Sa nu ai produse comandate de la un magazin care le aduce din afara tarii. Sau poti sa intri pe chat si sa ii dai la defect, retur, incomplet si o sa intri in legatura cu un consultant.
Daca erau predate curierului iti instalai aplicatia de la samedey

| AvakinAndrei a răspuns:

Frate du te direct la ei la eMag dacă ai o problemă, nu ai nevoie de support..alta dacă nu mai comanda, te duci direct în magazin