| Andreea_Nicoleta_2000 a întrebat:

Am făcut retur laun telefon la altex si am cerut schimb produs. Cu certuri ca mi-au trimis banii si nu produs nou am ajuns la un acord sa-mi trimita iar produs nou la aceeasi bani (il luasem la oferta). Credeti ca exista vreo șansă sa imi dea acelasi produs cu defectul rezolvat? Oricum pot verifica in informatii software ca ii facusem poza telefonului vechi la informații, dar nu vreau sa pierd timp. Vreau produs nou

10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Produs nou sunt obligati sa-ti dea (conform legii) daca problema nu se rezolva nici dupa 2 retururi in timpul garantiei.
Atentie!
Timpul de garantie se prelungeste cu timpii in care produsul a fost trimis la service!

| Andreea_Nicoleta_2000 explică (pentru Bula):

Eu am luat un tlf si dupa 3 zile i-am facut retur pentru un defect si am cerut schimbarea produsului cu unul nou. Nu l am trimis la garanție. Si au zis ca imi dau produs nou, dar imi e sa nu faca vreo supriza sa imi dea acelasi produs cu alt ambalaj, desi nu cred ca ar face asa ceva. Nu as accepta acelasi telefon, deorece consider ca un telefon abia achizitionat nu ar trebui sa intre in service si mai bine altul. Oricum er aun defect mic ce alt cumpărătorul nu l ar vedea, doar o obsedata ca mine (mici scame in camera)

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai facut retur la telefon, care era cauza ce defect avea acel telefon? Ei o sa il repare pe acela si ti l trimit inapoi reparat nu i ti vor da altul decat daca acel telefon nu mai poate fi reparat deloc, tu l ai trimis inapoi ca vrei alt telefon? Nu i ti placea modelul sau care a fost problema?

| Andreea_Nicoleta_2000 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am facut cerere de produs nou, l am returnat pe cel vechi pentru un defect, nu trebuie sa mi dea vechiul telefon pentru ca nu am apelat la garanție. Am optat pentru înlocuirea produsului ca eram in cele 2 săptămâni de proba. Cand cumperi un produs, 2 săptămâni poti sa l returnezi sau sa ceri schimb produs. Au zis ca mi dau unul nou. Nu mi-ar conveni ca un telefon abia achizitionat deja sa intre in service. Oricum nu cred ca ar face asa ceva sa mi de acelasi produs in alt ambalaj la ce scandal le-am făcut ca in loc sa imi trimita produs nou mi au trimis banii?(ulterior au zis ca mi vor trimite produsul nou si va trebui sa l achit iar). Am auzit cazuei cand au cerut schimb produs si tot ei banuiesc ca le-a schimbat ambalajul si le-a dat acelasi produs

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Andreea_Nicoleta_2000):

Degeaba le ai facuut tu scandal, daca defectiunea era din vina ta ei nu sunt obligati sa i ti dea alt telefon decat contracost il cumperi si atunci pe acesta il i ei inapoi defect si faci ce vrei cu el il vinzi pentru piese, asta e problema multor români, ei cred ca au mereu dreptate se defecteaza un telefon sau un televizor din vina lor, si au pretentii la altele noi, nu, altele noi le cumperi, nu este vina magazinului daca tu ai stricat telefonul chiar daca era in garantie, o pierzi garantia si reparatia o vei plătii din buzunar, mi se pare corect.

| Andreea_Nicoleta_2000 explică (pentru CristiDinBucuresti):

E defect dea ei si tot ei au zis ca mi dau altul. Intrebarea mea era daca exista vreo sansa sa minta si sa puna produsul vechi in ambalaj nou

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Andreea_Nicoleta_2000):

Cum sa faca asa ceva, daca au spus ca i ti vor da unul nou asa va fi, doar ca vei primii exact acelasi model ca acesta care l ai dus la ei.

| VoidEternal a răspuns:

Telefonul ala are un cod IMEI care e unic. Daca ti l-ai notat pe cel vechi il poti compara pentru a vedea ca e acelasi dispozitiv. Daca nu... nu prea ai cum sa stii.

| Andreea_Nicoleta_2000 explică (pentru VoidEternal):

Am făcut asta, are 2 imei uri. Nu prea înțeleg de ce 2

| VoidEternal a răspuns (pentru Andreea_Nicoleta_2000):

Pentru ca e dual sim. Cate un imei pentru fiecare sim.