| TheGentleman a întrebat:

Am o speță care nu-mi dă pace de vreo trei zile.

Trebuia să ajung la un eveniment, iar în dimineața cu pricina mi s-a stricat trimmerul cu care îmi tundeam părul corporal. Întrucât nu aveam timp să astept 2 zile după alt trimmer, am decis să cumpăr un bic de la supermarketul din apropiere deoarece comanda ajunge cam în 30 de minute sau mă rog, mult mai repede.

Fiindcă nu aveam timp de pierdut și curierul era deja în drum spre adresa de livrare, am lăsat îndicații clare unei persoane din anturajul meu să-l aștepte și să preia comanda (persoană care nu și-a făcut treaba), iar eu m-am băgat la baie.

Curierul ajunge, sună ce sună, nefiind întâmpinat de nimeni anulează comanda pe motiv că nu m-a găsit acasă.

Problema este că nu doar că am rămas fără produse, dar am rămas și fără banii debitați. (ok, mi se pare firesc să se rețină o parte din sumă pentru curier, că nu e vina lui că a fost pus pe drumuri, dar mi se pare firesc în același timp să mi se restituie o parte din bani, lucru care nu s-a întâmplat).

Ați pățit ceva asemănător? Voi primi banii până la urmă sau rămân pierduți pe vecie?

Tot ce are glovo de zis este să fac altă comandă.

PS: Locuiesc la casă, nu la bloc, iar curierul nici măcar nu a avut inspirația să-mi arunce plasa peste gard laughing

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tu esti vinovat de ce cand stiai ca vine glovo ai mers la baie, degeaba lasi indicatii altora îi doare in fund de tine pe altii, iar glovo curierul nu arunca plasa peste gard daca tu nu esti acasa sa fi la poarta cu buletinul si AWB ul pregatit pinul lor, acum ai pierdut si comanda si banii, nu ei sunt vinovati ci tu, ca nu ai aminat intratul la baie pana după ce venea curierul.

| Skarr a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Ce buletin, awb si pin. Nici cargus nu mi cere buletin si pin mereu laughing)
Da pai glovo.
Poate sa ti lase comanda undeva daca e platita dar trebuie sa Ii dai instructiuni sa o faca si unde sau sa raspunzi la telefon si sa Ii zici.
Eu am dat comanda pentru altcineva cu indicatii si nici nu m-a sunat cand a ajuns.

| dullcat a răspuns:

Buna.I-ai contactat pe cei de la glovo pentru a rezolva?

| TheGentleman explică (pentru dullcat):

Au un chatbot, nici măcar operator uman (adică întrebări și răspunsuri prestabilite) și eram și contratimp straight face...

Mi-e ciudă de bani, nu de alta, că bicul nu-mi mai trebuie...