| ionutbhukv a întrebat:

Buna,am cumparat ceva de pe net si am ales optiune de a plati cu cardul inainte(de pe eMAG). Mentionez ca comanda este din Romania prin Fan Curier nu din afara. Dupa doua zile imi apare ca coletul a fost ridicat, dar nu de mine, eu nu am primit nimic, cel mai probabil a fost dusa la adresa gresita.Imi poate da emagul banii inapoi?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Trebuie sa anunti eMag ca nu ai primit comanda.
Ei vor verifica ce s-a intamplat, unde s-a pierdut, cine a ridicat-o in numele tau.
Totusi, intreaba in familie (si vecinii), daca n-a ridicat cineva in lipsa ta.

| darrio2007 a răspuns:

Ai dat adresa si numarul de telefon corecte?
Nu am patit niciodata asa ceva. In ultimul timp comenzile le fac pentru easybox care este aproape de mine. Cu plata prin card la ridicarea coletului.
Ia legatura cu eMAG si spune-le situatia.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu ai optat pentru serviciul Easybox, cu ridicarea comenzii dintr-un locker securizat?
Probabil a fost aiurit curierul, desi normal era să te contacteze inainte de a ajunge cu coletul. De obicei, sună sau trimite un sms și iti spune intre ce ore, va ajunge comanda la tine.
Sună la firma Fan Curier din orasul tau si intreaba-i de colet, ei vor contacta curierul. Dacă iti fac probleme, sună si la Emag