| 3ery66 a întrebat:

Buna,am dat comanda pe h&m sambata trecuta,si miercuri mi au trimis mesaj ca si cum comanda e in tranzit,azi e joi, si inca nu a venit, maine sper sa vina.Ce inseamna in tranzit?
Imi mai apare "Pregatita de livrare"dar inca imi apare in tranzit.Cand imi apare Pregatita de livrare, comanda va veni? Va rog, ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Adică magazinul a expediat coletul tău, iar acesta a fost preluat de către o firmă de curierat(cel mai probabil) sau de poştă.În mod normal ar fi trebuit să-ţi deie şi un cod AWB cu care să poţi urmări în timp real statusul comenzii tale pe site-ul firmei de curierat care ţi-a preluat coletul spre livrare.

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Ce inseamna in tranzit?" - pe scurt: e pe vine! uită-te pe geam, azi vine

| 3ery66 explică (pentru sierra1):

Sper sa vina!?

| sierra1 a răspuns (pentru 3ery66):

Stai cu ochii pe geam, vine!

| AnatoliyMikhailov a răspuns:

Tranzit = Trecere a unor mărfuri sau a unor persoane dintr-o țară în alta prin teritoriul altei țări; regim vamal special.

Ti-ai comandat ceva de peste Europa?