| anonim_4396 a întrebat:

Cunoaste cineva vreun mod in care poti promova accesorii handmade? Eu confectionez asa ceva din placere si as vrea sa le public si pe net dar nu stiu unde.

Răspuns Câştigător
| ThePoet a răspuns:

Poti foarte bine sa iti deschizi un blog gratuit sau un site, depinzand de cunostintele tale in creat de pagini web si sa expui acolo tot ce ai facut, cu poze, preturi daca vinzi si asa mai departe. De asemenea poti face o pagina de facebook unde sa pui poze. In ambele cazuri este nevoie de promovarea respectivei pagini sau site/blog ca sa ajunga la cat mai multa lume, dupa care vor aparea pareri pana la urma.

| GabrielaIoana a răspuns (pentru ThePoet):

Asta ma gandeam si eu. Mersi!

| ThePoet a răspuns (pentru GabrielaIoana):

Succes!

25 răspunsuri:
| Jameson a răspuns:

Buna, iti recomand sa iti faci un blog. Mult succes.

| Mayar a răspuns:

Poti sa iti promovezi creatiile aici >> http://www.breslo.ro/ Comunitatea creatiilor handmade

| GabrielaIoana a răspuns (pentru Mayar):

Am postat deja si pe breslo. happy

| Mayar a răspuns (pentru GabrielaIoana):

Ow big grin big grin Ok atunci. Bafta!

| GabrielaIoana a răspuns (pentru Mayar):

Mersi!

| Mayar a răspuns:

Atunci, ai putea sa incerci sa le vinzi la zilele orasului si la alte targuri. Iti iei autorizatie si e pe un trimestru - 3 luni, si in acele trei luni poti merge oriunde, deci si la zilele oraselor din imprejurimi sau la targuri. Acolo sigur vei gasi cumparatori. Si poti totdata sa le dai si un fel de carte de viita unde scrie site-ul tau, pentru a-ti face clienti. big grin Sper ca nu ai incercat si astahee hee

| Mayar a răspuns (pentru Mayar):

*vizita

| GabrielaIoana a răspuns (pentru Mayar):

Inca nu, e o idee dar la mine in oras lucrurile nu merg asa usor. Trebuiesc prea multe acte si sunt multe taxe asa ca prefer sa vand prin intermediul site-urilor speciale sa nu ma complic. Acum am in plan sa caut colaboratori si sa initiez o comunitate mare pe facebook ma gandeam ca e o idee buna.

| Mayar a răspuns (pentru GabrielaIoana):

Da, e o idee buna, avand in vedere ca facebook-ul e cel mai des folosit.

| AnaBubbles a răspuns:

Buna! Ce fel de accesorii?

| GabrielaIoana a răspuns (pentru AnaBubbles):

Coliere din matase pe lantisoare...cred ca stii la ce ma refer. big grin

| AnaBubbles a răspuns:

Daca vrei te ajut eu! Ce facebook ai? Ca sa mai putem vorbi?

| GabrielaIoana a răspuns (pentru AnaBubbles):

Nu e nevoie, o sa fac singura. Multumesc!

| AnaBubbles a răspuns:

Pentruca stiu cateva persoane interesate...

| AnaBubbles a răspuns:

Cum?☺

| GabrielaIoana a răspuns (pentru AnaBubbles):

Unde te-ai logat, îţi scrie undeva Mesaje....intri acolo ţi-am trimis eu mesaj.

| madalinuk a răspuns:

Pe facebook este cel mai cautat site si iti faci o pagina numai cu din astea sau pe diverse site.uri de care face reclama la TV unde esti sigura ca lunea intra...credema pe facebook ii cel mai ok si specifici acolo ca pentru comanda ccontactati pe privat spui doar pretu crede-ma e cel mai simplu si repede ..nu te complici de loc :*

| GabrielaIoana a răspuns (pentru madalinuk):

Buna idee.Mersi de ajutor!

| vatasanumaria a răspuns:

Fa-ti o pagina de facebook numesteo handmade.fa poze accesoriilor si posteaza regulat.

| marcuvalentina a răspuns:

Buna. Poti sa faci o pagina pe fb. Pagina mea este handmade by valy valentina tot asa. Si are poza cu 2 papioane verzi sau ceva gen.