| cooldreams a întrebat:

Daca aleg sa-mi vina comanda in magazinul Altex, stie cineva cat timp am la dispozitie ca s-o ridic? N-am gasit nimic concret pe site-ul lor si nici nu mi-au raspuns la mail. (Ar fi fost bine daca ar fi anuntat si ei cum face Emag-ul, cand optezi sa ridici comanda de la Easybox...)

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca azi a ajuns, maine mergi sa o i ei, suna i si intreaba i pe ei sau mergi la ei si intreaba i.

| mihai69 a răspuns:

Pe mine m-au așteptat vreo zi și ceva. Dar era ceva deja plătit online.

| cooldreams explică (pentru mihai69):

Si eu am platit online. Ti-au spus inainte cat timp iti tin comanda la ei?

| mihai69 a răspuns (pentru cooldreams):

Nu mai rețin. M-au sunat de la magazin când a venit marfa și le-am spus când pot să trec să o iau. Nu cred că au vreun termen, iar dacă au sper că e suficient pentru a putea să mulțumească pe toată lumea.

| Anuket a răspuns:

Mi-au zis că pot veni când am timp. M-au sunat când a ajuns și am mers peste câteva zile căci eram plecată din localitate.
Poți suna ca să-i întrebi.

| neludana2000 a răspuns:

Ai 2 variante 1) Prin rezervare produs ( ridicare in maxim 24 ore), adica intri online la unul din magazine, ti-alegi produsul daca-l au in stoc, scrii sau suni ''rezervi'' acel produs si-l platesi cand ajungi acoko.
2) Poti ridica produsul in maxim 5 zile, adica online ti-alegi produsul din oricare Altex gasesti, il platesti online si ceri ca vrei sa-l ridici din care Altex e mai aproape de tine.Ei il vor trimite unde ceri tu.