| AgotaxX a întrebat:

am si eu o intrebare. vreau s-o conving sa imi ia ce vreau...dar de obicei...nu imi prea cumpara. vreau raspunsuri

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pe cine sa convingi? Pe mama? Depinde si ce vrei sa-ti cumpere.Te-ai gandit ca poate nu are posibilitatea sa iti cumpere chiar daca ar vrea? Gandeste si din acest punct de vedere.

| ღBrunette a răspuns:

Despre cine e vorba? Si ce vrei sa iti cumpere? Dupa modul in care ai pus "intrebarea", nu pari prea mare la varsta... Dar totusi, daca iti doresti ceva, in primul rand trebuie sa dovedesti ca meriti sa ti se cumpere acel lucru. Si in al doilea rand, depinde si de pret, ca daca ai pretentii prea mari, normal ca nu o sa-ti cumpere, despre oricine ar fi vorba. Dar probabil la mama ta te referi. Oricum, cere ceva de care ai cu adevarat nevoie si arata-i ca meriti sa primesti. Iar daca nu primesti, atunci vei avea tot ce iti doresti cand vei munci si vei avea banii tai.