| hotPiscoteL a întrebat:

Imi puteti da cateva idei despre cum sa strang bani? In clasa a VIII-a parintii mei imi cumparasera un telefon nou. Acum sunt clasa a IX-a, iar ei imi promisesera ca imi cumpara un telefon nou cand trec a IX-a,dar din pacate l-am pierdut pe celalalt. Nu m-au certat,ci doar s-au suparat pe mine,dar nu mai mi-au luat altul si pe buna dreptate. Recunosc ca am gresit si ca nu mai merit alt telefon, dar eu imi doresc. Le-am promis ca daca imi vor lua altul voi avea grija de el, dar au spus clar NU si asa a ramas. Imi puteti da cateva idei?

3 răspunsuri:
| Axz_axn_1978 a răspuns:

Exista telefoane tot atat de bune dar la preturi mai mici la second hand adica cumperi de la o alta persoana, nu din magazin si te costa putin.

| lexz a răspuns:

Internetul nu este un loc unde sa recunosti ca ai gresit cand ti-ai pierdut telefonul.
Vezi poate gasesti un telefon mai greu, asa gen Nokia 3310, sa-l simti, si poate are si d-aia de snur sa-l legi de gat.
Plus ca nu are legatura, ai intrebat cum sa strangi bani si dupa ai inceput sa povestesti de telefonul pe care l-ai pierdut fiindca esti iresponsabil/a. Fa-ti un bine si nu te aventura pe taramuri pe care nu le poti stapani. Toti ne dorim telefoane dar daca nu putem avea grija de ele de ce sa le mai luam?

| hotPiscoteL explică (pentru lexz):

In primul rand daca imi iau un telefon nou nu inseamna ca il voi pierde si pe acela.Nu te priveste pe tine daca imi iau alt telefon si-l pierd. Pur si simplu s-a intamplat si ti se poate intampla si tie. Nu mi-as lua uratenia aia de tetefon NOKIA 3310 pentru ca sunt mult prea urate si-n plus au aparut telefoane mult mai destepte decat NOKIA 3310. Nu sunt iresponsabil/a (nu vreau sa-mi spun sexul), daca l-am pierdut nu imi luase-i tu telefon pe banii tai. Asa ca mai bine TACI. Daca parintii mei nu m-au facu IRESPONSABIL/A, tu nu ai niciun drept.....imi poti raporta intrebarea pentru ca nu-mi pasa, deja stiam cum sa strang bani pentru telefon, dar am intrebat pe TPU pentru a mai avea cateva idei...