| ioana_5848 a întrebat:

Se apropie ziua de nastere a mamei si vreau sa-i fac un cadou mai special. Ceva care sa-i dovedeasca, cat de mult o apreciez, ceva care sa-i "spuna" ca nu as putea trai fara ea. Sper ca intelegeti la ce ma refer. Ceva sugestii? mersi mult happy

Răspuns Câştigător
| fotomatic a răspuns:

Cauta o fotografie cu voi doua si fa-i ceva personalizat: o cana sau o perna. Ii va "spune" foarte multe, in special ca te-ai straduit sa-i faci ceva special, nu doar sa intri intr-un magazin si sa-i iei ce ti-a picat in mana. Uita-te pe aici: www.epersonalizari.ro

6 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Sall. Frumos din partea ta. Legat de cadou, pe langa altele un lantic de aur cu o cruciulita. La Multi Ani, mamei tale. Pa!

| ZuzaTA a răspuns:

Hey:X pai ii poti face cu mana ta o felicitare ( sigur s'ar bucuraa f mult) Idei: Iei o coala /foaie alba A4 (de aia mare) si o indoi in doua:)) Pe "coperta" faci un desen ca acesta : http://www.google.ro/......tp?/imgres Poti chiar sa il copii:)

Pe urmatoarea pagina(inauntru) poti sa ii scrii aceasta poezie :
" Daca n'ai fi
Daca n'ai zambi
Daca n'ai exista
Daca n'ai canta
Nici viata n'ar fi
Nici noapte, nici zi
Nici prunci pe pamant
Nici soare, nici vant...
Nimic nu ar fi
Fara tine
Sa stii! (si la sfarsit poti sa mai scrii "te iubesc" sau. pentru cea mai frumoasa si speciala mama... sau "aceasta poezie este dedicata tie, cea mai speciala mama" sau vezi u;)

Iar pe a 2-a pagina din inauntru poti face acest desen : http://www.google.ro/......tp?/imgres

sau daca e prea greu acest desen ...il poti face pe acesta : http://www.google.ro/......tp?/imgres

Sigur ii va placea;) Oricum mai adauga si tu ceva la felicitare. vezi u;)

Si in afara de felicitare ii mai poti lua un ursulet de plus( poti cere de la tatal tau bani;;) ) sau daca nu. poate ii place ei o bluza in mod special pe care a vazut'o ( nu neaparat bluza) :)

Sau ii poti da felicitare si o cutie cu bomboane... si niste flori ori un parfumel :);)

Sper ca te'am dat idei :)

P.S: Sigur ii v'a placea felicitare :) Fundita?;;)

| Biutsssaa a răspuns:

Buna, Ioana! Vad ca incerci sa ii faci o surpriza placuta mamei tale si de aceea, in primul rand, vreau sa te felicit! Orice cadou i-ai da mamei tale fii sigura ca ii va placea pentru ca e daruit de tine. Dar uite cateva idei mai speciale: Poti face o poza, cu tine si cu ea sau cu toata familia, si sa o inramezi, ii poti face o felicitare scrisa de tine, nu luata de pe internet( chiar daca crezi ca nu este bine, tine minte, mama ta va aprecia pentru ca va stii ca te-ai straduit! Tine minte, gestul conteaza!) Ii poti face un tort( cand spun ii poti face ma refer in a il face tu, nu a il comanda si al il darui) sau ii poti scrie niste versuri, o compunere, ceva sentimental! Sa inteleaga cat e importanta este ea pentru tine! Cadoul daruit de tine nu trebuie sa fie scump ca sa o impresioneze, sa inteleaga cat de mult o iubesti, ca nu poti trai fara ea! Nu banii daruiesc fericirea, ci iubirea! Sper ca te-am ajutat. Bafta! Pa-Pa!:X:X Fundita?big grin

| ioana_5848 explică:

IoaNa, sa fac cuartenie in casa? scumpa mea asta fac in fiecare zi, pe langa faptul ca muncesc toata ziua cot la cot cu ea, avand in vedere ca stau la tara...

| YoanaYo a răspuns:

Ai putea sa o surprinzi facand curatenie prin casa happy. Ar fi destul de frumos sa vada ca te intereseaza toata munca ei, in special ca mamicile mai vin si obosite acasa dupa munca...

Sau ai putea sa ii compui o poezie sau un cantec. Uneori, chiar si un simplu, dar adevarat "Te iubesc" ii poate aduce o mare bucurie.

Eu una nu cred ca cheltuirea banilor pe cine stie ce cadouri scumpe e cea mai buna solutie... pana la urma obiectele nu dureaza precum iubirea happy

| RalucaGeorgiana5 a răspuns:

Eu cred ca ar fi frumos sa-i faci si o felicitare pe langa cadou, in care poti pune o fotografie cu voi 2 si poti scrie ceva ce simti, care vine din inima iar ea v-a fii foarte fericita. Ca si cadou ai putea sa-i iei ceva care-i sa-i arate cat de mult o apreciezi : Flori, Un bibelou cu mama care-si tine bebele in brate. thinking