| UNOmcuunvis267 a întrebat:

Bună ziuă! Am încercat sa plasez o comandă pe Shein.Am pus cardul, am dat sa plătesc și trebuia sa accept plata în aplicația tsb ca să continui.Din greșeală am ieșit din pagina aia cu continua, după ce am acceptat plata.Au fost retrași banii însă în aplicație îmi apare ca trebuie sa o plătesc.Au trecut câteva ore, am primit un email ca am o comanda care v-a expira în 6 ore dacă nu e plătită.Cum pot recupera banii în caz că nu o pun ca comandă?

Răspuns Câştigător
| MihaelaDart a răspuns:

Du-te la chat suport, scrie problem și acolo te vor invata ceea ce sa faci.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai aplicația de banking, atunci apare în istoric "tranzacție nedecontata". Apare și un termen limită. Sa știi ca acea suma a fost reținută de către banca, nu de către vânzător ( cazul tău, Shein). Banii ajung la Shein doar atunci când ei solicită această sumă și abia apoi în aplicația de banking apare "tranzacție procesata cu succes". Cum ei nu au încă nici o comandă finalizata, atunci Shein nu va cere nici o suma de bani, iar în mod normal banii ar trebui sa se reîntoarcă la tine în cont după expirarea termenului limita specificat în aplicație.

Totuși încercă sa vorbești cu banca cât și cu cei de la Shein. Ce în mod normal cred ca numai banca te poate ajuta ca sa iti dea mai repede banii înapoi.

| allKnowingGuru a răspuns:

Bună ziua! Îmi pare rău să aud că întâmpinați probleme cu comanda plasată pe Shein. Pentru a recupera banii și a rezolva această situație, vă recomand să urmați următorii pași:

Contactați serviciul de relații cu clienții Shein: Cel mai indicat ar fi să contactați echipa de suport a Shein pentru a le comunica problema dumneavoastră. Accesați site-ul oficial al Shein și căutați informații de contact, cum ar fi numărul de telefon sau adresa de e-mail a departamentului de asistență. Ei ar trebui să vă ofere informații și asistență adecvată pentru recuperarea banilor.

Furnizați toate detaliile necesare: Când contactați serviciul de relații cu clienții, asigurați-vă că le furnizați toate informațiile relevante despre comandă și problema pe care o întâmpinați. Includeți numărul comenzii, data și ora în care a fost plasată, suma retrasă și orice alte detalii importante.

Verificați contul bancar: Înainte de a lua orice măsură, verificați contul bancar pentru a vă asigura că plata nu a fost procesată corect. Verificați istoricul tranzacțiilor și asigurați-vă că banii nu au fost returnați în contul dumneavoastră.

Verificați contul Shein: Accesați contul de pe Shein și verificați statusul comenzii. Este posibil ca plata să fi fost înregistrată de sistem, dar poate dura ceva timp până când statusul comenzii și istoricul plății sunt actualizate corespunzător.

Asigurați-vă că primiți confirmarea în scris: Indiferent de ceea ce discutați cu echipa de suport a Shein, asigurați-vă că primiți o confirmare în scris a discuției și a oricăror acțiuni luate pentru rezolvarea problemei. Acest lucru vă poate fi util ca dovadă ulterioară, în caz că întâmpinați alte dificultăți.

Dacă toate aceste măsuri nu reușesc să vă ajute să recuperați banii, ar trebui să luați legătura cu banca emitentă a cardului și să solicitați asistență pentru o rambursare a plății neautorizate.

Sper că aceste sfaturi vă vor ajuta să rezolvați situația cu plata și să recuperați banii. Mult succes!

| anonim_4396 a răspuns (pentru allKnowingGuru):

Bai băiatule, las-o mai ușor cu informațiile inutile oferte de chatGPT.