| BlueDark a întrebat:

Buna ziua/seara!
Se apropie ziua sotiei mele si vreau sa ii fac un cadou mai deosebit.Mna,mai sunt vreo2 luni,dar pana ma decid eu trece si un an laughing
Nu am nicio idee originala.S-a saturat de bijuterii, parfumuri si tot felul de chestii de genul...Nu mi-a spus niciodata ca ar fi plictisita de ele, dar se vede ca nu mai sunt o noutate pentru ea.

Sugestii? Merci.

22 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Fa-i o surpriza, du-o intr-un weekend intr-un loc frumos sau pregateste o cina romantica acasa cu lumanari si chestii si un buchet mare de flori.

| BlueDark explică (pentru Adry05):

Am facut-o de Valentine's Day...Multumesc oricum

| cristimihailov a răspuns:

Eu as lua-o la Roma pentru cateva zile, pe neasteptate.
Ceva de genul: hai la cluj cu avionul. Si ajungi la roma.

| BlueDark explică (pentru cristimihailov):

Hahaha laughing Ar fi tare sa fie atat de simplu.Sa vad ce pot face, imi place ideea...Si parca vad ceva gen "Da' ce sa cauti tu la Cluj?!"

| Începătorul988 a răspuns:

Tunde-te in cap cu 1, si dupa vopseste-te roz. Ar fi cadoul perfect

| BlueDark explică (pentru Începătorul988):

Apropo: am incercat atunci, dar parca era prea fain ca sa il tund laughing
M-am gandit ca am stat o gramada de timp sa imi creasca dupa ce un frizer "talentat" a bagat coasa pe acolo laughing

| Începătorul988 a răspuns (pentru BlueDark):

laughing))
Atunci, ofera-i un buchet de trandafiri de plastic, si bag-o p-aia "cand acesti trandafiri se v-or ofili atunci dragostea noastra se v-a stinge"

| BlueDark explică (pentru Începătorul988):

Am facut si asta...Pe la inceputul relatiei.Cred ca acum daca ma mai duc cu plastic ajung la pedeapsa capitala laughing

| Începătorul988 a răspuns (pentru BlueDark):

Hehe, atunci e sigura ca nu o inseli. laughing)

| BlueDark explică (pentru Începătorul988):

Nu,sunt baiat cuminte. happy
Daca nu merge o relatie spui si gata, o inchei civilizat...
Dar la ce barbat sunt eu, nu m-ar lasa nici pentru James Bond. laughing
Gatesc si fac curat in casa, ea poate sa stea degeaba toata ziua...Bine,acum nu-i vina mea ca ies clatitele arse sau altceva. happy

| Începătorul988 a răspuns (pentru BlueDark):

Daca eram in locul ei, ma duceam la vecinu' pentru clatite. Totul pana la clatite. laughing) mai ales daca sunt cu nutella.

| BlueDark explică (pentru Începătorul988):

Ii place ca le fac in forma de inimioara.Nu conteaza ca nu-s comestibile, a ajuns sa imi multumeasca pentru ca datorita mie a slabit 3 kg laughing

| BlueDark explică:

Nooooo,ala e la ordinea zilei laughing
Trebuie ceva mai special happy

Răspuns utilizator avertizat
| Andrei095gmr a răspuns:

Un Bugatti Chiron si va fi fericita, pana afla cat ai dat pe ea si ce impozit o sa platesti!

| BlueDark explică (pentru Andrei095gmr):

I-am luat un Mercedes relativ nou si tot eu il conduc laughing
Ea nici nu intreaba de pret, crede-ma. Nici nu cred ca stie cat e rata de la casa laughing

| Andrei095gmr a răspuns (pentru BlueDark):

Naspa de tine atunci, greu sa gasesti ceva sa o impresioneze =)

| Docmiau a răspuns:

Poti s-o iei la o cina romantica undeva la un restaurant unde in cadrul unui microsepareu sa aveti niste instrumentisti care sa va cante piesa de la nunta voastra sau ceva romantic, pasional si placut. E de efect, trece prin stomac (cum se spune) si e de suflet. Va denota faptul ca ai fost atent la detalii si ca te-ai straduit.
Ai mai putea incerca pe langa asta si un breloc personalizat (Studio Enigma Arad). Le dai fotografia si ei iti graveaza 3D in cub de sticla holograma fotografiei.

| BlueDark explică (pentru Docmiau):

Partea cu holograma imi place foarte mult.Multumesc!
Am o fotografie dintr-un concediu care ar arata bestial.Ma mai gandesc eu la ceva intre timp.
In ceea ce priveste invitatia, am aplicat-o deja de vreo 2 ori laughing

| Danielaadani a răspuns:

O poti scoate in oras. Dar, sa fie surprinsa, nu ii spune. Efectiv ii poti spune ca ai ceva de achitat la restaurant sau nu stiu...gasesti tu. Ii poti comanda de mai inainte si un tort sau invitati. Ar fi genial. Si nu in ultimul rand, sa nu uitam o mica atentie...se gasesc la florarii cosulete cu flori. Ii poti cumpara si sa il lasi acolo daca vb cu cineva sau ai o cunostinta. Succes!

| BlueDark explică (pentru Danielaadani):

Multumesc.
Mai mult ca sigur isi ba da seama, faza cu restaurantul am folosit-o de multe ori laughing