| Darius792 a întrebat:

Cand se da claim insurance pe pandabuy? Am o comanda de pe 21 ianuarie si suntem pe 12 februarie a trimis mesaj pe 26 ianuarie ca zborul a sosit in Germania si de atunci pana pe 12 februarie nu s-a intamplat nimic nici un status.Nu apare ca e oprit la vama.Si as vrea sa stiu cu ce ajuta asigurarea coletului?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pachetel din China sosesc in 3-4 saptamani, deci mai ai cel putin 2 saptamani sa ajunga pachetul.
Insurance poti sa claim numai daca ai platit express delivery cu asigurare speciala, care in principiu costa cateva sute de dolari.

| Darius792 explică (pentru Violleta2022):

Au trecut 3

| Violleta2022 a răspuns (pentru Darius792):

Mai asteapta 1 saptamana si dupa aceea scrie la magazinul online sa vezi ce se intampla.
Cat despre asigurarea de transport, doar daca ai platit cu DHL-ul sau alta companie internationala de curierat rapid, atunci ai pachetul asigurat.

| Darius792 explică (pentru Violleta2022):

Da cu DHL am platit

| Violleta2022 a răspuns (pentru Darius792):

In cazul asta suni DHL-ul si-i tragi la raspudnere, ca aia trebuie sa-ti aduca pachetul in 2-3 zile.