| Tzakalie a întrebat:

Dacă dau comanda de pe eMAG de un vape și folosesc un card de ala 14-18 ani (eu având 17) are ceva? Sa nu pot confirma comanda sau să-mi de-a curierul comanda etc.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Curierulului nu ii pasa atat timp cat ii dai pinul
eMAG nu ii pasa ce card folosesti

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, are, ca-i ilegal sa declari online ca ai peste 18 ani cand tu esti minor si ai 14 anisori.
Oricum curierul are obligatia sa-ti dea pachetul numai dupa ce te legimiteaza cu buletinul si atunci vede ca esti minor sau major.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Bine. O să apară acuși Violetta și o să îți zică că ești micuț și curierul o să te legitimeze, o să îți ceară dosar cu șină și o să îți dea și chiloții jos că sa vadă cât o ai. Sa nu o crezi.

| Furnicuta000 a răspuns:

Curierul vrea doar sa-si primeasca banii, nu il trage nimeni la raspundere ca i-a dat unui minor sa pufaie

| Anonimboy111 a răspuns:

N are nicio treaba, curierul niciodata nu stie ce se afla in pachete deoarece n au voie fiind confidentiale clientilor, si sunt obligati sa ti de a comanda indiferent de varsta, stai chill

| Anonimboy111 a răspuns (pentru Anonimboy111):

Vad ca ai 14 ani, asa eram si eu ca tine cand m-am apucat laughing doar sa nu exagerezi ca ti face rau