| Ofjiebe a întrebat:

Salut, întrebarea asta este pentru cei care au comandat vape-uri de pe net. Stie cineva daca o sa-mi ceara buletinul curierul cand îmi livreaza comanda cu vape-uri? (De pe eMAG îmi comand) ca îmi este frica sa nu dau comanda si sa astept atat ca dupa sa nu-mi dea. Am 17 ani nu am 12 sau 13 în caz de va întrebati

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Desi ar trebui, nu ti-l va cere. Nu este datoria lui asta. Problema este a ta, ca probabil ai declarat ca ai 18 ani cand ai facut comanda.

| Ofjiebe explică (pentru darrio2007):

Pai nuuu, ca nu a zis nimic nu m-a întrebat daca am 18 ani cand am facut comanda

| darrio2007 a răspuns (pentru Ofjiebe):

Iti va da coletul.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, bulentinul se va cere fiindca este marfa ilegala pentru minori.
Nici nu stiu cum ai cumparat-o, doar daca aoclo ai declarat ilegal ca ai 18 ani... ceea ce-i foarte riscant.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Indiferent de ce spune Violetta curierul nu are competențe de legitimare. Nu îți va cere nimic.

| dullcat a răspuns:

Buna.Nu sta curierul sa verifice cati ani ai, desi ar trebui. laughing Norocul tau, poti comanda linistit.