| delia27 a întrebat:

E adevarat ca daca ti o dieta si apoi daca te lasi de ea te ingrasi la loc?

7 răspunsuri:
| Smerix a răspuns:

Daca ti o dieta iar dupa ce o termini incepi sa mananci burgeri, shaworma(mancare de la fast-food), ciocolata in exces etc., sigur ca te ingrasi la loc.Ca sa te menti identic consuma fructe, bea multe lichide etc.Dar cel mai eficient pentru a ramane asa este de a face sport(cel putin 30 min./zi) Bafta! Fundita?puppy dog eyes

| Cristi19 a răspuns:

Daca tii decat dieta si nu faci exercitii da, este adevarat

| teodora24 a răspuns:

Depinde de corp...in plus trebuie sa faci si exercitii...

| picturafrumoasa a răspuns:

Da

| anonimby a răspuns:

Depinde de organism...dar sunt unele persoane care se ingrasa de doua ori mai mult chiar un unghi de`al meu a patit asta :-|. Trebuie sa nu mai mananci dupa 6 seara mancare, dar totusi daca simti nevoia sa mananci poti manca un bar, o banana...fructe happy

| anonimby a răspuns (pentru anonimby):

Unchi* sorry laughing

| andapana a răspuns:

Nu si daca tii dieta dukan. :)
Dieta Dukan este o dieta echilibrata care pe langa pierderea de kg., te ajuta sa iti formezi un stil de viata sanatos. Cine are nevoie de mai multe informatii despre aceasta dieta poate accesa comunitatea celor care tin dieta dukan din Romania la adresa www.dietadukan.ro