| Smiiilee a întrebat:

E adevarat ca, daca te lasi de handbal te ingrasi?

Răspuns Câştigător
| kitten95 a răspuns:

In cele mai multe cazuri da pentru ca ai acelasi stil de viata, mananci la fel de mult dar faci mai putin sport. asa ca, ori alergi prin parc de vreo 3-4 ori pe sapt cate 30 de min(cea mai buna alegere), sau reduci din mancare. si sa dormi bine!(lipsa somnului ingrasa). Funda?big grin

2 răspunsuri:
| AuDreY a răspuns:

Depinde si de tine aici. In general daca te lasi de un sport de perfomanta (sau macar unu la care faci 3-4 antrenamente pe saptamana ), iar dupa aceea lenevesti si mananci tot ce prinzi e posibil sa pui cateva kilograme pe tine.

| BiancaGeorgiana a răspuns:

Pai, eu m-am lasat de volei sinu m-am ingrasat. Daca nu mananci in exces si mai faci si miscare, nu cred ca te ingrasi.happy