| Stridia a întrebat:

E ok sa comand tricouri din Statele Unite? Adica vor ajunge la mine toate si ok? Sau se mai fura la vama?

8 răspunsuri:
| andreutz a răspuns:

Daca transportul e asigurat de dhl, 99% nu vei avea probleme...eu am comandat de pe ebay din anglia, germania si state, chiar si receivere audio care sunt sensibile...si nu am avut nici o problema, ba mai mult..in termen scria 15 zile si au venit mai repede...si mi-a convenit mult mai mult decat in Romanica, in primul rand ca nu se gasea la noi...si in al doilea rand, raportand la preturile noastre si adaugand taxele postale destul de mari, tot am iesit in castig...

| borsec a răspuns:

Da, ajun in siguranta la tine si toate, dar pe langa pretul pe care il platesti la ei pe site mai platesti aici in tara si tva si taxe postale pentru ca vin din SUA

RaduCiocan
| RaduCiocan a răspuns:

Uita-te daca siteul respectiv livreaza in Romania. Ca sa fi sigura ca ajung alege ca si metoda de transport fedex/usp sau dhl.

| MihaiA a răspuns:

Stridia, eu am avut de primit un ceas din US si l-am primit. Daca nu s-au bagat sa fure ceasuri astia de la vama, nu cred ca fura tricouri tongue A venit prin DHL si am fost sunat la vama ( ca am avut de platit taxa vamala )

| cristina_9950 a răspuns:

Pai..nu cred ca vor ajunge toate la tine deoarece in vama se fura foarte mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fara sa le probezi...+taxe postale.
Romania nu mai ii ok?happy

| galileo a răspuns:

Nu cred ca va fi o problema, vor ajunge acasa. Dar nu stiu daca ti se va potrivi. Cel mai bine este sa cumperi dupa ce l-ai incercat.

| elisheba a răspuns:

Nu se fura dar din cate stiu ai de platit transport+taxe vamale+TVA.
Daca iti plac foarte mult acele tricouri merita.