| siminafive5 a întrebat:

Funda! Vreau sa fac comanda la o tableta de pe un site [ ebay ] Pot sa platesc cand ridic pachetul de la posta? nu vreau sa platesc cu cardul

Răspuns Câştigător
| MihaiStefan13 a răspuns:

Nu prea cred deoarece ebay-ul nu livreaza in Romania din cate stiu.Era cineva care aducea si il livra apoi la domiciliu dar tot cu cardul trebuia platit.Nu stiu acum sincer dar nu e asa greu sa iti faci un card.

9 răspunsuri:
| alexs99 a răspuns:

Nu se poate plati cu cash, ci numai cu cardul pentru ca ebay nu are sediul in Romania si nu se poate plati direct.

| Pufoshenia a răspuns:

Buna.Trebuie sa platesti mai intai.Pa,pa

| DiamantulAuriu a răspuns:

Da poti sa platesti la posta

| KodrutZ a răspuns (pentru DiamantulAuriu):

Daca esti prost, macar stai in banca ta.
@symyfive5: Din cele citeva zeci de comenzi pe care le-am facut pe ebay si alea vreo 3-4 vinzari, nu am vazut un singur caz in care cel ce vinde sa nu foloseasca PayPal. Banii circula mai repede si esti si protejat mai bine la tepe. Nu platesti cu cardul direct, platesti prin PP, iar siguranta e maxima (de exemplu, mie mi-a fost blocat contul vreo luna cind am incercat sa imi cumpar niste jocuri la oferta pe Steam, doar ca nu eram la calculatorul meu si mi-a detectat alt IP si a marcat tranzactia ca incercare de frauda).

| ursachy a răspuns:

Trebuie sa platesti cu paypal daca nu ai iti poti face un cont! si sa atasezi un card la el sa poti sa-l incarci cu bani! Sa nu-ti fie teama ca nu-ti trage nimeni tzaca de pe ebay mai ales daca are feedback-uri bune asta conteaza! daca nu ai te pot ajuta eu

| VIP3r a răspuns:

De pe eBay nu cred, din cate stiu plata pe site-ul asta e electronica...

| extazyboy a răspuns:

Poti face plata prin rambursare adica cand ridici coletulwinking

| Dada_Ada_1995 a răspuns:

Hey, eu te pot ajuta. Daca vrei sa faci comanda de o tableta de pe ebay, trebuie mai intai sa o platesti. iti va lua banii de pe card. si dupa vei primi pachetul. intr-o saptamana. happy. sper ca am fost de ajutor... stiu ca asa a fost si la mine. nu am primit-o inainte sa o platesc.

| Andrei271200 a răspuns:

Da,poti