| Cricy a întrebat:

Hei, as putea sa platesc de pe eMAG online sau ceva gen? Adica vreau sa comand ceva, insa nu am eu cardul, il are tata, si acum e plecat intr-un alt oras. Daca nu am fost explicita, ma refer la faptul ca stiu pinul si daca as putea sa il bag si sa platesc online, insa comanda sa ajunga la mine. Merci. Dau funda. Sper ca ati inteles ceva.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La platile online nu se foloseste pin ul ci numerele de pe card. Daca le ai poti plati, iti va mai trebui un cod de verificare care probabil il primeste tatal tau pe telefon.

La fel de bine poate comanda si el pe numele si adresa ta.

| ⇒ƒℓy◕ Øη◕ RαiηცỜω☻ a răspuns:

Poți plăti cu cardul online, nu îți trebuie codul pin, îți trebuie numerele de pe card, iar tatăl tău va primi un mesaj pe telefon cu un cod de verificare pentru a accepta tranzacția

| HeadGeneral a răspuns:

Da sigur, alegi adresă pe care o pui la tine, apoi alegi metoda de plata dai pe online cu Card bancar, si tatal tau primeste mesaj cu verificarea comenzii, după câteva zile ai coletul la usa.Bafta!

| Cricy explică (pentru HeadGeneral):

Gen la mesajul ala el trebuie sa aprobe ceva sau doar primeste mesajul cum ca plata a fost efectuata?