| AndreeaCatalina0013 a întrebat:

Hei aveti idee, daca am facut o comanda pe etsy, in cat timp ajunge? Au trecut deja 18 zile de cand am facut comanda si nu am primit niciun semn, iar atunci cand incerc sa dau track nu imi apare nimic. Producatorul este din Irlanda.

Răspuns Câştigător
| BiblioCat a răspuns:

În general, vânzătorii de pe Etsy lucrează cu serviciile naționale poștale: deci poșta națională din Irlanda îți trimite coletul în țara vecină, unde e preluat de serviciul poștal de acolo și tot așa. Eu am primit comenzi din Regatul Unit, Germania, Lituania, Estonia și Bulgaria și toate au sosit așa. Pe site nu se actualizează tracking-ul pentru că unele servicii poștale nu oferă AWB.

Contactează vânzătorul și roagă-l să se intereseze. Dacă nu răspunde, poți deschide un ticket la Etsy, la relațiile lor cu clienții să vadă ei care e situația și dacă trebuie să-ți returneze banii.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

2-3 saptamani
Nu exista track la asemeena cumpaarturi ieftine, ca se foloseste cel mai ieftin mdo de transport, iar in perioada asta cu sarbatorile si black friday, volumul vanzarilor s-a dublat, deci serviciile intarzie.

| AndreeaCatalina0013 explică (pentru Violleta2022):

Multumesc pentru raspuns, a sosit intre timp după fix o luna.