| IonutzHappyMan a întrebat:

Salutare!
Am comandat un produs de pe Okazii.ro lunea trecuta, prin Posta Romana, si inca nu a sosit (pe site spune "livrare in maxim 4 zile lucratoare"). Tocmai am observat ca am scris codul postal gresit. Credeti ca ar putea fi o problema? Mentionez ca adresa este scrisa corect.

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Codul nu are importanță, dacă ai scris corect celelalte date (strada, nr casei și orașul/județul).
Poate că nici expeditorul nu a fost atât de prompt privind expedierea coletului. Dacă ți-a zis să aștepți, înseamnă că nu a uitat. Dacă are atâta success cu vânzările pe Okazii, nu cred că va recurge la tertipuri care să-i păteze imaginea (pe acel site) și să piardă încrederea oamenilor în el. Dar, poate că așa e el, un tip mai lejer, ori foarte ocupat.
Dacă ți l-a pus miercuri la poștă, azi va ajunge.
Trebuie să ții cont că nici Poșta Română nu e foarte rapidă, decât dacă optezi pentru Prioripost (serviciul de curierat rapid).

| IonutzHappyMan explică (pentru floresdemayo):

Merci mult. Aveai dreptate. A venit astazi. big grin

4 răspunsuri:
| Stanciu_Agnes_Daniela_1994 a răspuns:

Daca ai scris codul poștal greșit, probabil au livrat pachetul in alta parte, cat despre adresa, poate fi aceeași adresă pe mai multe coduri poștale. Poți lua legătura cu persoana de la care ai cumpărat și sa vezi daca nu cumva i s-a returnat pachetul înapoi. Sau poți verifica la poștă.

| IonutzHappyMan explică (pentru Stanciu_Agnes_Daniela_1994):

Mersi! happy Am fost la posta sambata, o sa merg si azi. Am contactat persoana, si a spus sa mai astept. Persoana are 5000 de calificative pozitive, si vreo 20 negative, pe okazii. Deci pare de incredere. Credeti ca ar fi sanse mari sa iau țeapa? Sau in orice caz, vanzatorul sa spuna sa mai astept, doar pentru a expira politica cu datul banilor inapoi? big grin

| Stanciu_Agnes_Daniela_1994 a răspuns (pentru IonutzHappyMan):

Având atâtea pozitive, nu cred că îți iei țeapă, dar ți-a trimis o dovadă cum că a pus pachetul la poștă?