| DaniTDCI a întrebat:

ii ia unui curier mai mult de 2 zile sa ajunga din Giurgiu pana in Arad? Am pus si eu o comanda si nici macar in judetul meu nu a ajuns, mentionez ca in data de 30 curierul a plecat din Giurgiu si nu a ajung in judet,nu m-am mai confruntat cu o asemenea "problema". Nici nu stiu ce sa fac, funda

4 răspunsuri:
| danutzu96 a răspuns:

Poate dura 2 zile, dar poate dura si mai mult de o saptamana (am patit-o cu un colet trimis prin dhl)

| danutz2006 a răspuns:

Cam toate firmele de curierat mai mari au sistem online de urmarire a AWB-ului. Ai verificat acolo? Ce iti apare? Ai sunat la curier sa vezi ce se intampla? Care a fost termenul de livrare care ti-a fost comunicat in momentul cand ai trimis pachetul?
Incearca sa vezi care este raspunsul la aceste intrebari si pe urma noi daca vei fi mai specific( AWB, nume curier) vom incerca sa te ajutam.
Pana atunci putem doar sa tinem pumnii stransi pentru tine.

| DaniTDCI explică (pentru danutz2006):

Da,am primit awb, am verificat si a plecat din Giurgiu pe data de 30 la ora 14:09, termenul era de 24-48 ore, si voi suna acum sa vad ce si cum.

| creeperno999 a răspuns:

Daca ai numarul cuieratului, suna si afla.