| PistaMatei a întrebat:

Salut ati cumparat vreodata de pe amazon? E de inceredere? Daca nu adaug eu garantia, produsele au o garantie? Daca la sosirea coletului ceva este neinregula pot trimite inapoi? Merita sa imi fac un pc pe piese de pe amazon de black friday? Stiti vreun site din Ro pe care sa gasesc preturi similare ca pe amazon?

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Amazon e de mult timp pe piata, eu zic ca daca era sa fie ceva in neregula cu ei l-ar fi inchis sau s-ar fi aflat pana acum.
In general da, cam toate siteurile au optiunea de a trimite inapoi un produs. Cauta pe site optiuni de trimitere inapoi, trebuie sa scrie.

| seth2016 a răspuns:

Amazon e foarte OK. Daca scoti banu' ajunge si in doua zile in RO. Poti trimite si inapoi.

Despre garantie si returnare citeste pe amazon.co.uk

Daca ai intrebari trimite-le un email sau intreaba service-ul din RO.

| alexjohntech123bossulica29122002 a răspuns:

Salut, eu n-am cumparat de pe amazon dar am comandat de pe allixpress. de pe siteurile de genul nu prea merita sa-ti cumperi telefon, tableta sau chestii din astea. de pe siteurile astea poti cumpara cu incredere o folie, o baterie, o husa, un breloc etc. intelegi despre ce vorbesc. funda?